ریحان دارای خواص شیرافزا، آرام‌بخش، خواب‌آور و ضدبیماری آلزایمر است که با وجود این خواص باید در مصرف آن در دوران بارداری و شیردهی کمی احتیاط کرد.

خواص و مضرات ریحان در بارداری


در این مطلب با ریحان در بارداری آشنا میشوید

ریحان، یکی از گیاهانی است که گنجاندن آن در برنامه غذایی روزانه می‌تواند در مهار رشد تومورها مؤثر باشد. استفاده از این گیاه باعث تحریک سیستم ایمنی می‌شود تا آنتی‌بادی‌های بیشتری تولید کند. براساس تحقیقات، به نظر می‌رسد استفاده از ریحان در مهار رشد تومورها و از بین رفتن انگل‌های روده‌ای بسیار مؤثر است.»

 ریحان گیاه یک ساله معطر و از خانواده نعناع است که خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارد و در نتیجه ضدسرطان است، گفت: «ریحان دارای خواص شیرافزا، آرام‌بخش، خواب‌آور و ضدبیماری آلزایمر است که با وجود این خواص باید در مصرف آن در دوران بارداری و شیردهی کمی احتیاط کرد. برای بهره بردن از خواص آرام‌بخشی این گیاه باید 2 تا 4 گرم گیاه ریحان را بکوبید. سپس در یک لیوان آب جوش ریخته و مدت نیم ساعت بگذارید تا دم بکشد. سپس آن را صاف و روزی دو بار، هر بار یک فنجان، یک ساعت بعد از غذا میل کنید.»

 «برای بهره بردن از خواص این گیاه باید به مقدار کافی از آن در وعده‌ها غذایی روزانه خود استفاده کرد مثلاً می‌توان در تهیه سس گوجه‌فرنگی از ریحان استفاده کرد یا این سبزی را روی مرغ و ماهی ریخت. البته مصرف این سبزی با پنیر و کباب هم، هم طعم و مزه را دل‌پذیرتر می‌کند و هم ارزش غذایی را افزایش می‌دهد ولی باید مراقب بود خوشمزه شدن غذاها با این گیاه، باعث پرخوری نشود.»

ریحان منبع غنی از ویتامین های مختلف مثل ویتامین E ,C، ریبوفلاوین، نیاسین و بسیاری از دیگر ویتامین ها می باشد. همچنین این گیاه منبع غنی از مواد معدنی مثل روی، فسفر، منیزیم، مس، منگنز و پتاسیم است. تمام این ویتامین ها و مواد معدنی حیاتی در ریحان سیستم ایمنی بدن را در برابر عفونت های زیادی افزایش می دهد، سلامت زن باردار و رشد مطلوب نوزاد متولد نشده را تضمین می کند و به شما کمک می کند تا دوران حاملگی خوبی را پشت سر بگذارید.

در دوران بارداری و شیردهی خانم‌ ها نباید بیش از حد معمول ریحان بخورند؛ در حد همان سبزی خوردن ایرادی ندارد ولی مقادیر زیاد و طولانی ‌مدت ممکن است خطرناک باشد.

با این حال لازم است بدانید ریحان و برخی از دیگر سبزی های معطر (مثل پونه و نعناع) حاوی روغن هایی هستند که می تواند به تحریک رحم منجر شود.

همین مسئله باعث شده اکثر منابع به زنان نسبت به مصرف بیش از حد ریحان در دوران حاملگی هشدار دهند.


منبع: نی نی نما